English Čeština

MS Office – Excel

Objevte doposud netušené souvislosti skrývající se ve vašich datech

excel

Dynamické doplňování. Svá data můžete jednoduše přeformátovat nebo změnit jejich uspořádání, což vám pomůže odhalit další souvislosti. Aplikace Excel se učí, takže na základě vašeho chování automaticky doplní zbývající data za vás. Není třeba žádných vzorců ani maker.

Doporučená kontingenční tabulka. Aplikace Excel dokáže mimořádně rychle zpracovat i složitou analýzu. Z vašich dat vytvoří souhrn s náhledem různých možností kontingenčních tabulek, abyste si je mohli porovnat a vybrat si tu, která se nejlépe hodí k danému účelu.

Využijte možnost svá data vizualizovat – snáze jim pak porozumíte

Doporučené grafy. Nechte aplikaci Excel, aby vám navrhla graf, který nejlépe zachytí význam plynoucí z vašich dat. Dostupné grafy si můžete bleskurychle zobrazit v náhledu a potom vybrat takový, v němž se data zobrazí v nejsmysluplnější podobě.

Ovládací prvky formátování grafů. Představte si, že můžete svobodně, rychle a efektivně upravovat vzhled svých grafů. Prostřednictvím nového a interaktivního prostředí pro formátování lze měnit nadpis, rozložení i další prvky grafů. Rychlá analýza. Prostudujte si různé způsoby vizualizace dat a porovnejte si je. Až si vyberete ten, který je pro zobrazení vašich dat nejlepší, můžete jedním kliknutím použít formátování, minigrafy, grafy i tabulky.

Rozšířené možnosti sdílení sešitů vám zajistí optimální výsledky

Jednodušší sdílení. Sdílejte sešity snadno a s jistotou. Jelikož se prezentace ve výchozím nastavení ukládají online do služby SkyDrive nebo SharePoint, máte jistotu, že sledujete pouze nejnovější verzi.* Stačí všem spolupracovníkům poslat odkaz na stejný soubor.

Zveřejnění v sociální síti. Potřebujete, aby vaši práci co nejrychleji posoudilo mnoho jiných lidí? Sdílejte vybrané části svých tabulek na webu tím, že je zveřejníte na svých stránkách v sociálních sítích.

Prezentace online. Sdílení obrazovky v konverzaci nebo schůzce aplikace Lync vám umožní spolupracovat na sešitech s ostatními v reálném čase. Při online prezentacích můžete také ostatním povolit, aby nad vaším sešitem převzali kontrolu.

* Je vyžadováno připojení k Internetu. Uživatel se musí přihlásit pomocí účtu Microsoft nebo ID služeb Microsoft Online Services.

Více informací naleznete na následujicích webových stránkách.