English Čeština

Microsoft – Regionální Roadshow 2011

Sérii čtyř odborných seminářů, které jsou součástí Microsoft Regionálního Roadshow 2011, uspořádala společnost AMBICA pro své stávající či potenciální obchodní partnery.

Implementace BI pro MS Dynamics za 1 den

Proč při implementaci BI nad MS Dynamics NAV/AX začínat od nuly, když je k dispozici hotové řešení BI4Dynamics.

Semináře se zúčastnili IT odborníci i manažeři firem, které provozují informační systém Microsoft Dynamics NAV. Seminář představil hotové řešení BI4Dynamics NAV, i to, jak ho rychle a s minimálními náklady implementovat, přizpůsobit specifickým potřebám a dále rozvíjet.

Performance Management v praxi

Od reportů a analýz k řízení výkonnosti pomocí interaktivních manažerských panelů.

Seminář byl uspořádán formou „business snídaně“ v reprezentačních prostorách konferenčního centra City Tower s nádherným výhledem na Prahu z výšky 109 metrů.

Tématem semináře byla praktická implementace systému řízení výkonnosti a jeho podpora informačními technologiemi. Manažeři, pracovníci odborných útvarů i IT specialisté z řady významných společností se seznámili jak s klíčovými principy Business Performance Managementu, tak s možnostmi využití nejnovějších technologií Microsoft Business Intelligence.

Zástupce firmy Mountfield a.s., největšího tuzemského specializovaného prodejce  zahradní techniky, nábytku a bazénů, představil posluchačům Performance Management systém ve vlastní společnosti, jeho budování, přínosy a také další záměry v této oblasti.

Softwarová realizace tohoto systému na bázi interaktivních manažerských panelů na platformě SharePoint 2010 byla společností Microsoft oceněna jako nejlepší business intelligence řešení roku 2011.

BI pro zdravotní pojišťovny
Oborové BI řešení zaměřené na kmen pojištěnců, příjmovou a výdajovou agendu pojišťovny i finanční reporting.

S velkým zájmem se setkal i třetí seminář, který byl zaměřen na problematiku Business Intelligence ve zdravotnictví a oslovil především pracovníky zdravotních pojišťoven.

Případovou studii řešení Microsoft BI ve Zdravotní pojišťovně METAL-ALIANCE doplnily i praktické ukázky práce v podání klíčových uživatelů z odborných útvarů pojišťovny. Účastníci nebyli ochuzeni ani o představení nových možností platformy Microsoft BI, tentokrát to byla nová vizualizační technologie Power View pro SQL Server 2012.

Na závěr AMBICA představila záměry pro další rozvoj řešení, například podporu pro řízení výkonnosti pomocí interaktivních manažerských panelů nebo aplikace pro prognózu struktury kmene pojištěnců a tvorbu a vyhodnocení plnění zdravotně pojistného plánu pojišťovny.

Jak plánovat v Excelu a přitom udržet aktuální a konzistentní podnikový plán

Představení Plan4s – řešení pro podporu modelování, plánování a forecastování v podnikovém prostředí.

Poslední ze série seminářů se uskutečnil opět v reprezentačních prostorách City Toweru. Posluchače zaujaly především vlastnosti  prezentovaného produktu Plan4s, který umožňuje nejen práci s finančním plánem přes účty a organizační jednotky, ale podporuje i vytváření vlastních plánovacích modelů, například prodejního plánu, a to v uživatelem zvolené struktuře.

Všechny odborné semináře byly pozitivně hodnoceny a  přinesly posluchačům zajímavé informace o službách a produktech, které svým zákazníkům poskytuje společnost AMBICA.